onsdag 11. oktober 2017

Międzynarodowa wizyta w Dentestetica


Międzynarodowa wizyta w Dentestetica

Więcej niż gabinet stomatologiczny? W Dentestetica nieustannie poszerzamy nasze kompetencje. Zarówno eksperci krajowi, jak i międzynarodowi często odwiedzają naszą klinikę po to by rozmawiać, wymieniać doświadczenia z naszymi lekarzami oraz po to, by spotkać się z naszymi pacjentami.


Gość specjalny z Meksyku - Invisalign
Nasz kolejny lekarz gość to lekarz stomatolog ortodonta, pan Mauricio Gonzalez Balut z Meksyku. Dr Balut to jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy ortodontów na świecie, jest ambasadorem i mówcą stowarzyszenia ortodontycznego Americal. Od ponad 20 lat pracuje jako lekarz, był pierwszą meksykańskim ortodontą, który otrzymał certyfikat Invisalign, jest też profesorem aż sześciu różnych uczelni wyższych.Zanim przywitamy doktora Baluta, 9 października w naszej klinice, mieliśmy okazję odbyć z nim krótką rozmowę

Dentestetica: Panie Doktorze, słyszeliśmy, że wcześniej odwiedzał pan już Polskę. Czy może nam pan trochę opowiedzieć o tej podróży?

Dr Mauricio Gonzalez Balut: Tak, to prawda. Naprawdę nie mogę się doczekać ponownej wizyty. To mój trzeci raz w Polsce. Tym razem wybieram się do Europy 5 października i zamierzam zostać tam na dwa tygodnie. Mam szkolenia i wykłady w Hiszpanii, Warszawie, na Ukrainie oraz w Rosji zanim dotrę do Krakowa, do Dentestetica. Będzie to mój pierwszy pobyt w Krakowie, choć wcześniej pracowałem z doktorem Mateuszem Falkowskim, który zaprosił mnie do swojej kliniki, a ja od razu się zgodziłem. Bardzo przyjemnie pracuje się z kimś, kto podziela podobną pasję do ortodoncji i leczenia.

Doktor Balut od ponad 5 lat podróżuje po całym świecie inspirując lekarzy i kliniki jako przedstawiciel Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego. Prowadząc leczenie metodą Invisalign od prawie 18 lat jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy Invisalign na świecie. Musieliśmy więc zapytać, jak wygląda leczenie metodą Invisalign w porównaniu do standardowych zabiegów ortodontycznych.

Dr MGB: Uwielbiam swoją pracę, i leczenie metodą Invisalign pacjentów, którzy chcą uzyskać pomoc w przypadku problemów ortodontycznych. Najbardziej satysfakcjonujące dla mnie jest to, że dzięki Invisalign jestem w stanie szybciej i bezpieczniej pomagać pacjentom. Od momentu kiedy pierwszy raz zetknąłem się z projektem Invisalign niemal 18 lat temu, miałem pewność, że aparaty pozbawione metalu są przyszłością leczenia ortodontycznego. Jest to sposób szybszy, bezpieczniejszy, nie uszkadza zębów pacjenta, możemy przewidzieć efekt i oczywiście niebagatelne znaczenie ma sama estetyka podczas leczenia.

Dentestetica: Więc dla pacjentów są to same zalety, a jak to wygląda dla pana i dla innych ortodontów? Co im pan mówi i co próbuje przekazać podczas swoich podróży?

Dr MGB:  Oczywiście jest sporo nauki, kiedy zaczynasz z metodą Invisalign jako lekarz. Ale z mojego doświadczenia mogę ją zdecydowanie polecić wszystkim, którzy poważnie traktują ortodoncję. Po wieloletniej pracy bywa, że zapomina się o wszystkich szczegółach, których uczyłeś się na uniwersytecie i przestajesz skupiać się na podstawach ortodoncji. Podczas pracy z Invisalign jest to niemożliwe. Dla każdego przypadku i dla każdej symulacji otrzymujemy powiadomienia i przypomnienia o wszystkich szczegółach. A jeśli nie, system nas oflaguje i nie przepuści nas dalej w procesie leczenia. Wtedy należy przejrzeć wszystko raz jeszcze i wykonać dany etap prawidłowo. To tak, jakbyśmy przechodzili egzamin podczas pracy z kolejnym pacjentem, co z kolei sprawia, że jako lekarz nie poddajesz się rutynie.

Dr Balut odwiedzi cztery kraje i spędzi w Polsce cztery dni. W sobotę miał wykład w Polskim Stowarzyszeniu Ortodontycznym w Warszawie. W poniedziałek, 9 października poprowadzi szkolenie dla wszystkich naszych dentystów, zanim otworzymy drzwi dla pacjentów, którzy będą konsultować się z dr Balutem oraz dr. Mateuszem Falkowskim.

Dentestetica: Co można powiedzieć o leczeniu pacjentów w różnych krajach. Czy jest jakaś różnica?

Dr MGB: Trudno to ocenić. Zazwyczaj rozmawiam z lekarzami, rzadziej z pacjentami, gdy podróżuję z moimi wykładami. Ale naprawdę lubię leczyć pacjentów i już nie mogę się doczekać
opinii od osób, które rozważają leczenie ortodontyczne w Twojej klinice w Krakowie. Zawsze dużo się uczę kiedy odwiedzam nowe miejsca, a ponieważ pracowałem już wcześniej z doktorem Falkowskim, jestem pewien, że czeka nas wspaniały dzień.

https://search.google.com/local/posts?q=DENTestetica&ludocid=14623927474706253615#lkt=LocalPoiPosts&lpstate=pid:4304050647281941733&trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:14623927474706253615

Dentestetica: Czego oczekuje pan po wizycie w Polsce?

Dr MGB:  Wiem, że Invisalign nie jest w Polsce jeszcze tak popularny. W każdym razie nie tak popularny, jak w Stanach Zjednoczonych czy Meksyku. Oczywiście rozumiem dlaczego. Jest to nowość na rynku. W mojej klinice w Meksyku mieliśmy długi start z Invisalign. Ale po pewnym czasie wiele osób z USA przybyło do naszej kliniki, a następnie pojawili się pacjenci z Meksyku, a obecnie zauważamy, że ok. 70-80% pacjentów wybiera Invisalign. Być może w Polsce potrzebujemy więcej czasu, aby pokazać i przekonać pacjentów, jakie wielkie korzyści daje Invisalign ludziom mającym problemy z uzębieniem.

Dr Balut będzie naszym gościem wraz z naszym specjalistą Invisalign, doktorem Mateuszem Falkowskim 9 października. Dentestetica organizuje dzień specjalny ¡Viva México! od 11:00 do 21:00. Zapraszamy wszystkich, którzy mają problem natury ortodontycznej lub mają pytania dotyczące leczenia Invisalign. Jak zawsze, kiedy zapraszamy na dzień specjalny do Dentestetica, i tym razem obecni będą przedstawiciele firmy Invisalign, którzy będą mieli oferty specjalne i jak zwykle będziemy konsultować i przygotowywać bezpłatnie plany leczenia (w tym skanowanie zębów 3D).

Zarezerwuj miejsce w kalendarzu na meksykańską Fiestę w Dentestetica, w poniedziałek 9 października. Pamiętaj, aby umówić się na spotkanie mailowo biuro@dentestetica.pl lub telefonicznie: 501 502 503. Zapraszamy!

Zobacz więcej: https://www.dentestetica.pl/fiesta-w-dentestetica/

#medycyny #invisalign #cracow #dentaltrips #beauty #botox #dentistbotox #botoxkrakow
#invisalignbride #mrinvisalign #stomygen #dentaltrips #dentist #bestdentist #dentalkrakow #sobota #dentystsobota #stomatologsobota #invisalign #Krakow #invisalignkrakow #krakowinvisalign

www.dentestetica.pl
www.dentestetica.com
www.dentestetica.no
www.denpro.no
www.dentaltrips.ie
DENTestetica


Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar