onsdag 28. februar 2018

Invisalign Krakow

Sport i ortodoncja w Dentestetica – wywiad
Wiele osób odwiedzających Dentestetica i ortodontę, dr. Mateusza Falkowskiego, ma wątpliwości dotyczące Invisalign. Nie wiedzą do końca co to jest, czy ma sens, czy zadziała to w nich przypadku i w jaki sposób powinni zaplanować swoje leczenie ortodontyczne.

Przy udziale samego Dr Falkowskiego, Dentestica chce pokazać, że stomatologia ortodontyczna jest przede wszystkim kwestią medycznym, a dopiero na drugim miejscu korektą natury estetycznej. Właśnie dlatego Dentestetica w najbliższych miesiącach będzie organizowała Dni Specjalne z udziałem zaproszonych gości.

Będą to specjaliści z zakresu zdrowia i opieki zdrowotnej. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na kwestię prawidłowego i prostego zgryzu oraz tego, jak to może wpłynąć na nasze codzienne życie.

Pierwszym gościem, który odwiedzi klinikę Dentestetica, jest kierownik szkoleniowca Senter Synergia i osobisty trener Wojtek Bartoszek. Będzie pomagał Dr Falkowskiemu podczas konsultacji dla naszych pacjentów podczas Dni Specjalnch „Sport i Orto”, już 8 marca.

Kliknij w ten link, aby dowiedzieć się więcej.


Ortodontia Invisalign Krakow
Zapytaliśmy Dr Falkowskiego o to, w jaki sposób trener osobisty może włączyć się w ortodoncję

– To jest coś, co mnie fascynuje. Leczyłem w swojej karierze wielu sportowców z kilku różnych dziedzin i tym, co mnie uderza, to jak bardzo koncentrują się oni na najmniejszych szczegółach, mówi Falkowski.

– Wszystko zaczęło się podczas leczenia jednego z najlepszych polskich sportowców. Kiedy po raz pierwszy przyszedł do mojego gabinetu, wiedział, że chce coś zrobić, aby poprawić swoją koncentrację. Chciał także poprawić sobie samopoczucie i możliwość odpoczynku przed zawodami i między sesjami treningowymi. Miał mały problem ortodontyczny, a niektóre jego zęby nie miały idealnego punktu kontaktu. Te drobne problemy sprawiały mu ból w szczęce i zębach,  co z kolei, jak sam opisywał, przeszkadzało mu w spaniu. Z ortodontycznego punktu widzenia było to bardzo krótkie i nieskomplikowane leczenie. Spędziliśmy sześć miesięcy tworząc „doskonały zgryz”. Był z niego bardzo zadowolony.

Jednak była to niewielka wada? I nadal chciał to zrobić?

– Tak, właśnie o to chodzi. Mam pacjentów z poważnymi problemami, którzy w zasadzie nic z tym nie robią, bo uważają, że to niepotrzebne. Ale jest także topowy sportowiec, całkowicie skoncentrowany na szczegółach, z bardzo niewielką wadą, który mówi mi, że bardzo mu to pomogło w tym, co robi.

– Sam uprawiałem sport, gdy byłem młodszy więc mam kontakty w różnych środowiskach sportowych i zacząłem się tym trochę interesować. Okazuje się, że kiedy dojdziesz do najwyższego poziomu, zaczyna się koncentracja na szczegółach. Niezależnie, czy jest to wybór koloru kombinezonu, jadłospis przed zawodami, czy element zdrowia, ma to ogromne znaczenie.

Zatem w jaki sposób zęby mogą pomóc ludziom, którzy chcą uprawiać sport i żyć zdrowiej?

– I tutaj pojawia się właśnie mój kolega Wojtek. Byłem pod wielkim wrażeniem po naszej rozmowie w Synergii. Jego kompleksowe podejście do ćwiczeń, diety, odpoczynku i regeneracji jest czymś fascynującym. Synergia wyznaje pod wieloma względami podobną filozofię jak Dentestetica. Wielu bardzo wykwalifikowanych specjalistów w swoich dziedzinach, ale współpracujących zespołowo, aby uzyskać najlepsze wyniki dla tych, którzy przychodzą szukać pomocy.

Czy są jakieś konkretne rady dla pacjentów, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o swoim zdrowiu i jego związku z ortodoncją?

– Oczywiście istnieją pewne ogólne prawdy, że wady zgryzu powodują problemy z odżywianiem, snem i koncentracją i wszyscy wiedzą, że ma to oczywisty wpływ na jakość życia. Ale jeśli uprawiasz sport, ćwiczysz i chcesz żyć zdrowo, odżywianie i odpoczynek mogą być tak samo ważne jak sam trening. Ja chcę się skupić na zębach, a trener Bartoszek przyjrzy się, jak może to wpłynąć na trening i ogólne samopoczucie. Myślę, że razem stworzymy doskonały duet dla naszych pacjentów.


Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar